BEZCUKIERNIA

Cukiernia bez cukru i bez zwykłej pszenicy. Ale też czasem bez glutenu, bez mleka, jaj, wegańska, czasem "bezwszystkiego" :-) czasem z dodatkiem warzyw!
W BezCukierni mimo braku cukru jest słodko i pysznie - jedz na zdrowie!

28.03.2013

SOK ZIELONO-POMARAŃCZOWYOd miesiąca bazą mojego menu przez dwa dni w tygodniu są świeże soki, ale dopiero teraz wpadłam na pomysł, by się z Wami pomysłami na domowe soki warzywono-owocowe podzielić.
Nie trzymam się przepisów, robię z tego co mam, dbając o różnorodność kolorów i  dobre proporcje między warzywami "zielonymi", korzeniowymi i owocami, tylko wtedy będzie harmonia między wartościami odżywczymi, makro i mikroelementami, a naturalnymi cukrami.
O wartościach zdrowotnych i całym dobru soków dla naszego ciała pisać nie będę, ani o wyższości świeżych soków nad "kartonowymi" i butelkowanymi - jedno jest pewne, przez te dwa dni zasilam się ilością witamin i enzymów większą niż przez pozostałe dni tygodnia :-)

Warzywa i owoce kupne obieram, prócz cukinii, bo jej skórka daje taki soczysty zielony kolor, że mi żal ją wyrzucać :-) i przepuszczam przez przedpotopową sokowirówkę (głośną jak kombajn, ale nie do zdarcia).


Sok I: zielono-pomarańczowy
(proporcje na ok 300-400 ml)
1 mała pomarańcza
1/3 korzenia białej rzodkwi
1 marchewka
1/2 cukinii
5 liści sałaty masłowej
Wartości odżywcze:
zważywszy na bogactwo witamin, enzymów, mikro i makro elementów, wartości odżywcze są nieistotne :-D

Smacznego i na zdrowie!

1 komentarz:

Nocleg w Gdyni pisze...

Na nadchodzące święta życzę wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.